Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


20:53, 20 Nisan 2018 Cuma
Güncelleme: 00:10, 02 Aralık 2009 Çarşamba

  • Paylaş
5. Ulusal Yayın Kongresi
5. Ulusal Yayın Kongresi

Ankara'da düzenlenecek 5. Ulusal Yayın Kongresi'nde Türk yayıncılığının sorunları masaya yatırılacak.


Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen "5. Ulusal Yayın Kongresi", 4-5 Aralık tarihlerinde Ankara'da yapılacak. Kongrede Türk yayıncılığının çeşitli sorunları masaya yatırılacak.

Kongre ile Türk yayıncılığının sektörleşmesi, sorunlarının belirlenerek, çözüm önerileri getirilmesi ve uluslararası yayıncılık sektörü ile rekabet edebilir seviyeye çıkartılması amaçlanıyor.

5. Ulusal Yayın Kongresi'nde diğer kongrelerden farklı olarak, kamu kurumlarının içeriğini belirleyip tartışmaya açtığı gündem ve katılımcılar yerine, kongre gündemini, çalışmalarına Nisan'da başlayan ve aralarında, yayıncı, yazar ve çevirmenlerin yanısıra telif ajansı, dağıtımcı, sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleri yöneticilerinin bulunduğu iki eşbaşkanlı "Ulusal Yürütme Komitesi" belirleyecek.

5. Yayın Kongresi kapsamında Çeviri Politikaları, Yayıncılığın Dünyaya Açılımı, AB ve Uyum, Çocuk ve Gençlik Kitapları Yayıncılığı, Eğitim Yayıncılığı, Süreli Yayınlar, Kitapçılık, Dağıtımcılık, Satış ve Pazarlama gibi toplam on bir komisyon oluşturuldu.

Kaynak: AjanslarYasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş